WYDAWNICTWO MAGICZNE

Geneza Wydawnictwa Wieża Czarnoksiężnika

W życiu każdego czarodzieja nadchodzi taki moment, kiedy orientuje się on, że cała magia w świecie dawno już umarła i pora znaleźć sobie jakieś bardziej praktyczne zajęcie niż wpatrywanie się w gwiazdy i poszukiwanie sensu we wszechświecie.

Zatrudnia się on wówczas przy krojeniu cebuli w pobliskiej przetwórni warzyw i dochodzi do wniosku, że najciekawszą część życia ma już właściwie za sobą, a jedyne, co mu pozostaje, to z dnia na dzień bardziej beznamiętne tkwienie przy życiu oraz kurczowe trzymanie się nadziei, że może jednak się myli i coś go jeszcze w tym życiu czeka.

Wahając się nerwowo między tą kruszejącą nadzieją a coraz bardziej kuszącą perspektywą samobójstwa, zdobywa się w końcu na ostatni heroiczno-straceńczy czyn i popada w obłęd, zakładając swój pierwszy własny, całkowicie niemagiczny, tak zwany biznes lokalny.

Jednak kiedy orientuje się, że to dopiero jest początek prawdziwych kłopotów, okazuje się być już za późno - Dzwoneczek znikła, grawitacji nie daje się już przebłagać, a Nibylandia stała się jedynie nostalgiczną mrzonką - i teraz nawet bezduszne macki Wielkiego Cthulhu wydają się być czymś czułym i swojskim wobec zasysającej mocy przepastnego potwora Dorosłości.Wydawnictwo Magiczne

Jak się zapewne domyślacie, nasz czarodziej postanowił uczynić ze swojej firmy nic innego, jak właśnie wydawnictwo, i nazwać je Wieżą Czarnoksiężnika.

Wydawnictwo Wieża Czarnoksiężnika – LOGO RIPPED flaga

Teraz wraz z nim wspieramy autorów i pisarzy, którzy chyba najmocniej ze wszystkich odczuwają na sobie bezduszne działanie potwora Dorosłości oraz jego pomocnika Szarej Codzienności.Wyczarowujemy książki w naszym wydawnictwie

Z nami wyobraźnia piszących ożywa, a ich dzieła stają się poszukiwanym przez czytelników kruszcem, przekształcając ich samych w dumnych autorów wspaniałych książek.

Wydajemy przede wszystkim literaturę z gatunków:
- fantasy,
- science fiction,
- horror,
- weird fiction,
- kryminał,
- literatura młodzieżowa,ale nie tylko – wydaliśmy wszak kontrowersyjny Pamiętnik lesbijki, a więc jesteśmy otwarci na bardzo różne propozycje.

Wydawnictwo Wieża Czarnoksiężnika