KSIĘGI i ZWOJE

Czyli to, co przez współczesnych nazywane jest książkami i e-bookami, a zatem publikacje składające się na dorobek wydawniczy Wieży Czarnoksiężnika.Publikacja Wydawnictwa Wieża Czarnoksiężnika


Książka Pamiętnik lesbijki Eryk Edwardsson – okładka przód
Tytuł: „Pamiętnik lesbijki”

Autor: Eryk Edwardsson

Gatunek: dramat psychologiczny

Ilość stron: 240

Oprawa: miękka

Wymiary: 125 x 195 x 13,2 mm

ISBN: 978-83-942098-0-3

Rok wydania: 2015 r.

Wydawca: Wydawnictwo Wieża Czarnoksiężnika


Powieść obrazoburcza oraz prowokująca, pełna skrajności – z jednej strony pokazująca w sposób bezkompromisowy życie współczesnej młodzieży, z drugiej zaś traktująca o kwestiach filozoficzno-społecznych – tolerancji, stereotypach, samotności, a także sensie istnienia...Zapowiedzi książek Wydawnictwa Wieża Czarnoksiężnika

Królowa marionetek - Mateusz Stypułkowski (powieść, 2019 r.)


Królowa marionetek - Mateusz Stypułkowski książka okładka przód
Tytuł: „Królowa marionetek”

Autorzy: Mateusz Stypułkowski

Gatunek: weird fiction

Ilość stron: 180

Oprawa: miękka

ISBN: 978-83-950523-3-0

Data wydania: 2019.11.13 r.

Wydawca: Wieża Czarnoksiężnika
Wyobraź sobie, że umarłeś. Tak przynajmniej się czułeś, kiedy ostatni raz zamykałeś oczy, a uderzenie serca przeszywało bólem. Później była już tylko ciemność. A jednak budzisz się, tyle że świat wydaje sie być jakiś inny, obcy i mroczny.

Czyżbyś przespał apokalipsę? A może wcale się nie obudziłeś? Zaciera się granica między snem a jawą, wszystko staje się możliwe. Przerażająco możliwe... Pamiętasz tylko, że miałeś coś bardzo ważnego do zrobienia, niestety w żaden sposób nie możesz sobie przypomnieć, co to było.

W takim właśnie położeniu znajduje się Eryk. Każdy oddech może rzucić go w nową rzeczywistość, kolejne światy przesuwają się przed jego oczami niczym życie na moment przed śmiercią. Jedyne, czego można być pewnym, to to, że w tym chaotycznym spektaklu świetnie czuje się piękna, tajemnicza nieznajoma.

Karmi się ona mrokiem i pierwotnym strachem tkwiącym głęboko w każdym człowieku. I czasem ukazuje swoje prawdziwe oblicze, zdejmując kostium, pod którym się skrywa. Ile zdoła wydrzeć z Eryka? A może obydwoje stoją po tej samej stronie?

„Królowa marionetek” to powieść egzystencjalna, której bohater rzucony zostaje w zupełnie obce sobie otoczenie, gdzie próbuje się jakość odnaleźć, i z czasem trafia na trop tajemniczej istoty – kobiety-bogini, tytułowej królowej marionetek. Mężczyzna przedziera się przez początkowo niezrozumiałą rzeczywistość, stopniowo odkrywając kulisy funkcjonowania świata oraz prawdziwy sens ludzkiej egzystencji.
Zapowiedzi Wydawnictwa Wieża Czarnoksiężnika

Czarodzieje Hateway - Marek Bartłomiej Cabak (powieść, 2018 r.)


Czarodzieje Hateway - Marek B. Cabak okładka książki
Tytuł: „Czarodzieje Hateway”

Autor: Marek Bartłomiej Cabak

Gatunek: fantasy / urban fantasy

Ilość stron: 460

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Wymiary: 125 x 195 mm

ISBN: 978-83-942098-5-8

Rok wydania: 2018 r.

Wydawca: Wydawnictwo Wieża Czarnoksiężnika


Demetriusz Hateway jest zwykłym studentem medycyny ze Szczecina, dopóki jego życiem nie wstrząsa ciąg niezwykłych zdarzeń. Niespodziewana śmierć ojca w wypadku samochodowym sprawia, że na jaw wychodzą długo skrywane sekrety rodziny, ujawniają się jej starzy wrogowie, a chłopaka zaczynają nawiedzać zjawiska coraz bardziej nadprzyrodzone.

Wkrótce okazuje się, że Demetriusz należy do starego rodu czarodziejów, choć dotąd trzymano to przed nim w tajemnicy. Przytłoczony nowymi okolicznościami musi rozwikłać zagadkę swojego pochodzenia, okiełznać rodzące się w nim magiczne moce i ocalić życie nestorce rodu – swojej babci Adelajdzie – która zapada w śpiączkę po nieudanym zamachu na nią.

Czasu ma niewiele, a stawka jest wysoka – jeśli zawiedzie, straci wszystko, łącznie ze spadkiem po rodzicach, samymi rodzicami, a nawet nowoodkrytymi magicznymi zdolnościami.

Pełna niespodziewanych zwrotów akcji i zaskakujących rozwiązań historia, w której szaleństwo szczecińskiej codzienności przenika się z prozą życia czarowników i magicznych istot z odległych krain.
Zapowiedzi Wydawnictwa Wieża Czarnoksiężnika

Córka pedofila - Ewa Pirce (powieść, 2017 r.)


Wydawnictwo wydaje nową książkę
Tytuł: „Córka pedofila”

Autor: Ewa Pirce

Gatunek: dramat psychologiczny

Ilość stron: 300

Oprawa: miękka

Wymiary: 125 x 195 mm

ISBN: 978-83-942098-9-6

Rok wydania: 2017 r.

Wydawca: Wydawnictwo Wieża Czarnoksiężnika


Są wydarzenia, które poruszają do głębi.
Są ludzie, obok których nie jesteś w stanie przejść obojętnie.
Są opowieści, co – raz opowiedziane – już na zawsze z Tobą pozostają.
Są doświadczenia zmieniające nas na całe życie...

Taka właśnie jest historia Lexi – nastolatki, jaką możesz znać, dziewczyny innej niż wszystkie.Zapowiedzi Wydawnictwa Wieża Czarnoksiężnika

Kochankowie niedoskonali. (antologia opowiadań, 2018 r.)


Wydawnictwo wydaje nową książkę
Tytuł: „Kochankowie niedoskonali”

Autorzy: Sylwia Błach, Tomasz Czarny, Krzysztof T. Dąbrowski, Eryk Edwardsson, Piotr Ferens, Michał Grabowski, Dariusz S. Jasiński, Agnieszka Nosek, Agnieszka „Brudnopis” Parzych, Justyna Przystawska, Katarzyna Skrzyńska, Anna Sobkowiak, Mateusz Stypułkowski, Maciej Szymczak, Dominika Tomczak, Marzena Gebene Woźniak

Gatunek: obyczaj, fantasy, sci-fi, horror, erotyka

Ilość stron: 400

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Wymiary: 125 x 195 mm

ISBN: 978-83-947567-1-0

Rok wydania: 2019 r.

Wydawca: Wydawnictwo Wieża Czarnoksiężnika

Tematem wiodącym opowiadań w zbiorze jest miłość w nietypowych i problematycznych ujęciach – miłość okaleczona, wynaturzona, nieszczęśliwa, niespełniona, wyniszczająca, makabryczna, szalona, psychopatyczna, bądź też futurystyczna, kosmiczna, unaukowiona, z innego wymiaru, nadprzyrodzona, a nawet nawiedzona – miłość oraz ból związany z nią lub jej brakiem.Zapowiedzi Wydawnictwa Wieża Czarnoksiężnika

Planetarianie (RPG, gra fabularna, 2019/2020 r.)


Wydawnictwo wydaje nową książkę
Tytuł: „Planetarianie”

Autorzy: Maciej Zawitaj & Co.

Gatunek: gra fabularna, RPG

Ilość stron: 300

Oprawa: twarda

Wymiary: 325 x 215 mm

ISBN: 978-83-950523-2-3

Rok wydania: 2019/20 r.

Wydawca: Wydawnictwo Wieża Czarnoksiężnika


„Planetarianie” są settingiem SF łączącym elementy space opery, cyberpunka oraz hard SF. Głównym założeniem jest możliwość podejmowania różnych działań w skolonizowanym kosmosie oraz przestrzeni czekającej na odkrycie. Autorzy chcą, aby gra zapewniła możliwość przeżywania przygód w stylu filmów, na których się wychowali – tych z dyrektywami federacyjnymi, czcicielami wielkich rosówek i zbuntowanymi androidami zarówno w deszczowym mieście, jak i w rozległym kosmosie, gdzie nikt nie usłyszy Waszego krzyku...___