KSIĘGI i ZWOJE

Czyli to, co przez współczesnych nazywane jest książkami i e-bookami, a zatem publikacje składające się na dorobek wydawniczy Wieży Czarnoksiężnika.Publikacja Wydawnictwa Wieża Czarnoksiężnika


Książka Pamiętnik lesbijki Eryk Edwardsson – okładka przód
Tytuł: „Pamiętnik lesbijki”

Autor: Eryk Edwardsson

Gatunek: dramat psychologiczny

Ilość stron: 240

Oprawa: miękka

Wymiary: 125 x 195 x 13,2 mm

ISBN: 978-83-942098-0-3

Rok wydania: 2015

Wydawca: Wydawnictwo Wieża Czarnoksiężnika


Powieść obrazoburcza oraz prowokująca, pełna skrajności – z jednej strony pokazująca w sposób bezkompromisowy życie współczesnej młodzieży, z drugiej zaś traktująca o kwestiach filozoficzno-społecznych – tolerancji, stereotypach, samotności, a także sensie istnienia...

Zapowiedzi książek Wydawnictwa Wieża Czarnoksiężnika

Kochankowie niedoskonali. (zbiór opowiadań, 2020 r.)


Kochankowie niedoskonali - OKŁADKA - zbiór opowiadań pod red. Eryk Edwardsson, Maciej Szyczak
Tytuł: „Kochankowie niedoskonali”

Autorzy: Sylwia Błach, Brudnopis, Tomasz Czarny, Krzysztof T. Dąbrowski, Eryk Edwardsson, Piotr Ferens, Michał Grabowski, Dariusz S. Jasiński, Agnieszka Nosek, Justyna Przystawska, Katarzyna Skrzyńska, Anna Sobkowiak, Mateusz Stypułkowski, Maciej Szymczak, Dominika Tomczak, Marzena "Gebene" Woźniak

Gatunek: young adult, romans paranormalny, fantasy, sci-fi, horror, erotyka

Ilość stron: 484
Oprawa: miękka
Wymiary: 119 x 189 mm
ISBN: 978-83-947567-1-0
Rok wydania: 2020

Wydawca: Wydawnictwo Wieża Czarnoksiężnika


O miłości można powiedzieć wszystko i pewnie już prawie tyle o niej napisano oraz zaśpiewano. A jednak ludzie wciąż nie mają dość… Stanowi ona temat wiecznie żywy, bo cały czas rodzą się nowe, niczego nieświadome pokolenia, które muszą się na nią naciąć.

Niemniej o miłości można mówić banalnie, a można pójść w zupełnie innym kierunku, tam, dokąd nie zapuszcza się nikt o zdrowych zmysłach, choć w końcu niejeden ze złamanym sercem trafia… Lecz wtedy jest już zwykle za późno, żeby tak po prostu zawrócić. Trzeba najpierw zapłacić za swoje miłosne uniesienia.

W świecie pełnym komedii romantycznych, walentynkowych serduszek i pluszowych misiów pojawia się spojrzenie na miłość od tej drugiej strony – gdzie jedyna czerwień to krew, romantyczne bywają najwyżej tragedie, a czekoladki są przepełnione goryczą. Lecz to podejście nie jest wcale mniej prawdziwe. Gorzej… Jest prawdziwe o wiele bardziej.

Grupa zrywających ze schematami pisarzy oraz rysowników przygotowała dla was szesnaście nastrojowo ilustrowanych opowiadań, zabierających Was w emocjonalną podróż przez różne krainy i epoki – także te mające dopiero nadejść. Znajdziecie tutaj zarówno young adult, obyczaj oraz erotykę, jak i szeroko pojętą fantastykę – w tym sci-fi i romans paranormalny.

Gwarantujemy Wam, że wrócicie z tej wyprawy o wiele bogatsi, niż wyruszyliście. I z paroma nowymi bliznami na sercu… Które być może podpowiedzą Wam, jak nie kochać. Lub przynajmniej – jeśli już naprawdę będziecie musieli tego spróbować – jaka bywa cena za taką miłość.
Zapowiedzi książek Wydawnictwa Wieża Czarnoksiężnika

Debeściara - Ewa Pirce (powieść, 2020 r.)


Debeściara - Ewa Pirce książka okładka przód
Tytuł: „Debeściara”

Autorzy: Ewa Pirce

Gatunek: young adult

Ilość stron: 234

Oprawa: miękka

ISBN: 978-83-66533-23-3

Data wydania: 2020-06-05 r.

Wydawca: Wieża CzarnoksiężnikaMonika nie ma szczęścia w życiu… Kot złośliwie wchodzi jej pod nogi, prysznic zacięcie atakuje zimną lub gorącą wodą, praca nie chce jej znaleźć, a wredne współlokatorki tylko dolewają oliwy do ognia. Niech je szlag! Albo lepiej: niech im tipsy odpadną!

Jednak pewnego dnia los stawia na jej drodze nieziemsko przystojnego mężczyznę, który ku zaskoczeniu wszystkich okazuje dziewczynie swoje zainteresowanie. Wkrótce potem Monika trafia na wprost idealną pracę, do której nie ma za grosz kwalifikacji, choć jakimś cudem zostaje przyjęta.

Lecz czy ta dobra passa szybko się nie skończy? Zwłaszcza kiedy pracodawcy odkryją, że jej CV niewiele ma wspólnego z nią samą, a nowy amant przekona się, że życie nowopoznanej to pasmo porażek…

Dziewczyna staje na rzęsach, aby zachować twarz, mimo iż wpadka goni wpadkę, a wiatr wieje jej w dekolt. Ale przecież z każdej krępującej sytuacji można wyjść obronną ręką (albo ponętną piersią, jeśli mowa o częściach ciała), znaleźć wytłumaczenie, nawet jeśli trzeba nagiąć prawdę… Ale tylko ociupinkę!

Jednak czy to wystarczy, aby wyjść na prostą w świecie, który najwyraźniej sprzysiągł się przeciwko niej i na każdym kroku jej o tym przypomina? Dobrze chociaż, że ma nieodparty urok osobisty (nie zaprzeczajcie!) i nie należy do tych, które chętnie nadstawiają drugi pośladek…
Zapowiedzi książek Wydawnictwa Wieża Czarnoksiężnika

Królowa marionetek - Mateusz Stypułkowski (powieść, 2019 r.)


Królowa marionetek - Mateusz Stypułkowski książka okładka przód
Tytuł: „Królowa marionetek”

Autorzy: Mateusz Stypułkowski

Gatunek: weird fiction

Ilość stron: 180

Oprawa: miękka

ISBN: 978-83-950523-3-0

Data wydania: 2019.11.13 r.

Wydawca: Wieża Czarnoksiężnika
Wyobraź sobie, że umarłeś. Tak przynajmniej się czułeś, kiedy ostatni raz zamykałeś oczy, a uderzenie serca przeszywało bólem. Później była już tylko ciemność. A jednak budzisz się, tyle że świat wydaje sie być jakiś inny, obcy i mroczny.

Czyżbyś przespał apokalipsę? A może wcale się nie obudziłeś? Zaciera się granica między snem a jawą, wszystko staje się możliwe. Przerażająco możliwe... Pamiętasz tylko, że miałeś coś bardzo ważnego do zrobienia, niestety w żaden sposób nie możesz sobie przypomnieć, co to było.

W takim właśnie położeniu znajduje się Eryk. Każdy oddech może rzucić go w nową rzeczywistość, kolejne światy przesuwają się przed jego oczami niczym życie na moment przed śmiercią. Jedyne, czego można być pewnym, to to, że w tym chaotycznym spektaklu świetnie czuje się piękna, tajemnicza nieznajoma.

Karmi się ona mrokiem i pierwotnym strachem tkwiącym głęboko w każdym człowieku. I czasem ukazuje swoje prawdziwe oblicze, zdejmując kostium, pod którym się skrywa. Ile zdoła wydrzeć z Eryka? A może obydwoje stoją po tej samej stronie?

„Królowa marionetek” to powieść egzystencjalna, której bohater rzucony zostaje w zupełnie obce sobie otoczenie, gdzie próbuje się jakość odnaleźć, i z czasem trafia na trop tajemniczej istoty – kobiety-bogini, tytułowej królowej marionetek. Mężczyzna przedziera się przez początkowo niezrozumiałą rzeczywistość, stopniowo odkrywając kulisy funkcjonowania świata oraz prawdziwy sens ludzkiej egzystencji.
Zapowiedzi Wydawnictwa Wieża Czarnoksiężnika

Czarodzieje Hateway - Marek Bartłomiej Cabak (powieść, 2018 r.)


Czarodzieje Hateway - Marek B. Cabak okładka książki
Tytuł: „Czarodzieje Hateway”

Autor: Marek Bartłomiej Cabak

Gatunek: fantasy / urban fantasy

Ilość stron: 460

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Wymiary: 125 x 195 mm

ISBN: 978-83-942098-5-8

Rok wydania: 2018

Wydawca: Wydawnictwo Wieża Czarnoksiężnika


Demetriusz Hateway jest zwykłym studentem medycyny ze Szczecina, dopóki jego życiem nie wstrząsa ciąg niezwykłych zdarzeń. Niespodziewana śmierć ojca w wypadku samochodowym sprawia, że na jaw wychodzą długo skrywane sekrety rodziny, ujawniają się jej starzy wrogowie, a chłopaka zaczynają nawiedzać zjawiska coraz bardziej nadprzyrodzone.

Wkrótce okazuje się, że Demetriusz należy do starego rodu czarodziejów, choć dotąd trzymano to przed nim w tajemnicy. Przytłoczony nowymi okolicznościami musi rozwikłać zagadkę swojego pochodzenia, okiełznać rodzące się w nim magiczne moce i ocalić życie nestorce rodu – swojej babci Adelajdzie – która zapada w śpiączkę po nieudanym zamachu na nią.

Czasu ma niewiele, a stawka jest wysoka – jeśli zawiedzie, straci wszystko, łącznie ze spadkiem po rodzicach, samymi rodzicami, a nawet nowoodkrytymi magicznymi zdolnościami.

Pełna niespodziewanych zwrotów akcji i zaskakujących rozwiązań historia, w której szaleństwo szczecińskiej codzienności przenika się z prozą życia czarowników i magicznych istot z odległych krain.
Zapowiedzi Wydawnictwa Wieża Czarnoksiężnika

Córka pedofila - Ewa Pirce (powieść, 2017 r.)


Wydawnictwo wydaje nową książkę
Tytuł: „Córka pedofila”

Autor: Ewa Pirce

Gatunek: dramat psychologiczny

Ilość stron: 300

Oprawa: miękka

Wymiary: 125 x 195 mm

ISBN: 978-83-942098-9-6

Rok wydania: 2017

Wydawca: Wydawnictwo Wieża Czarnoksiężnika


Są wydarzenia, które poruszają do głębi.

Są ludzie, obok których nie jesteś w stanie przejść obojętnie.

Są opowieści, co – raz opowiedziane – już na zawsze z Tobą pozostają.

Są doświadczenia zmieniające nas na całe życie...


Taka właśnie jest historia Lexi – nastolatki, jaką możesz znać, dziewczyny innej niż wszystkie.___